Milujeme vína

Vínokráľ sme založili, aby sme s Vami mohli zdieľať lásku k vínu. Naši experti nám pomáhajú nájsť len tie najchutnejšie vína, ktoré okrem toho majú aj najlepší pomer ceny a kvality. Tak máte k dispozícii kvalitný a prehľadný výber tých najlepších vín. Prajeme Vám veľa potešenia pri ich ochutnávaní.

Vínokráľ získal na Frankfurt International Trophy titul „Najlepší online predajca vína 2024“! Toto ocenenie nás mimoriadne teší, pretože pre porotu, ktorá je zložená z odborníkov a amatérov, je rozhodujúca len kvalita vína. Vína sa degustujú naslepo.

Svet vín je neuveriteľné vzrušujúci, ale tiež zložitý

  • Hrozno sa pestuje vo viac ako 100 krajinách
  • Chuť vína je ovplyvňovaná rôznymi faktormi: Poloha, pôda, klimatické podmienky, počet hodín na slnku, množstvo zrážok alebo počasie počas zberu. Víno samozrejme odráža samotného výrobcu vína a jeho vlastnoručný podpis.
  • Klasifikácia vína je založená na národných a regionálnych charakteristikách. Vedeli ste napríklad, že talianske vína s označením “DOCG” (Denominazione di Origine Controllata e Garantita) sú kvalitnejšie ako tie predávané pod označením “DOC”? 

Ako teda nájsť to správne víno?

Aktuálna maloobchodná ponuka – v kamenných predajniach aj online obchodoch – sa stala kvôli zmieneným bodom nezvládnuteľnou. Primitivo za 3 € stojí hneď vedľa vína za 25 €. Niektoré Rieslingy so štítkom vysokej kvality stoja len 3,50 €, zatiaľ čo iné vína bez známky kvality stoja 80 €. Vizuálne neatraktívne vína za 400 € nájdeme vedľa exemplárov s nóbl zlatými štítky za 2,99 €.


Tieto dôvody spôsobujú, že vo svete vín sa nie je ľahké orientovať – a to aj pre tých, ktorí pijú víno celkom radi. To, čo je nakoniec rozhodujúce, je: chcete víno, ktoré Vám chutí!

A práve preto je tu Vínokráľ: Nájdeme pre Vás vína s tým najlepším pomerom ceny a kvality.

Naši experti na degustáciu preto ochutnajú niekoľko tisíc vín ročne, navštevujú veľtrhy, vínne regióny, výrobcov vín – s jediným cieľom: objaviť pre Vás vína, ktoré ponúkajú skvelú kvalitu a naozaj stoja za každé euro!

To, čo sa nám nakoniec ráta, je: musí Vám chutiť!

Pokiaľ Vám víno nechutí, vrátime Vám peniaze. Úplne jednoducho a bez komplikácií. Stačí nám napísať e-mail na info@vinokral.sk alebo nám zavolať na +421 233 325 596 (od pondelka do piatka od 10:00 do 16:00).

Naša história

Koncept "Vínokráľ" vytvorili absolventi renomovanej vinárskej univerzity. Počas tejto prípravnej fázy si spoločnosti Vínokráľ a VICAMPO, úspešný online trh s vínom, odovzdali svoje skúsenosti s tvorbou sortimentu a logistikou. Tento koncept sa nám veľmi zapáčil, a preto sme sa rozhodli projekt spoločne naďalej rozvíjať. Tešíme sa na vzrušujúcu spoluprácu s aktívnou komunitou a s úplne novým prístupom k ponuke, ktorý umožní lepšiu orientáciu na trhu s vínom.